Artikler

Våre beste bilder fra 2024

Hver uke sendes fire fraktfly til Norge med varer fra kinesiske nettbutikker. Sminke og leker fra Temu er en gave i dyrtida – og et voksende mareritt.

Kantor Kåre Nordstoga forlater snart orgelet i Oslo Domkirke etter førti år. Men så lenge det er liv er det musikk i ham.

Tar med kamera og kamerater til hjemlandet
Mustafa Hasan (22) vant over staten og fikk opphold i Norge. Nå reiser han med tre kompiser for å lage dokumentarfilm om Palestina.

Rødt vil gi hver elev i grunnskolen én fysisk lærebok i sitt alternative budsjett. Prisen er 191 millioner kroner.

Dette er skilnaden mellom reinhaldaren og NHO-sjefen om sjukelønnsordninga blir kutta.

LO fremmer ikke medlemmenes interesser, mener Frp-leder Sylvi Listhaug.

Letter på loket
Fjorden baby! vet de har brent noen broer. Men nå er musikken i forsetet, insisterer de – ikke rusen eller festen.

Hilary Cass måtte ta bakdøra fra konferanse om kjønnsbehandling i Oslo.

Når alle andre spiser julemiddag, er Tale Maria Krohn Engvik på sosiale medier.

Norsk ungdom er blitt mer positive til EU. Det vil Freddy Øvstegård gjøre noe med.

Barna ble etterlatt i utlandet
Norske Samira forlot Norge for å hente sine to sønner som var etterlatt i Egypt. I løpet av ett år rapporterer norske myndigheter om en økning på 29 prosent i saker der nordmenn dumpes i andre land.

De drømmer om demokrati i Russland, men trenger Vesten med på laget.

Stortinget har gitt Nav én milliard kroner til IT-prosjektet P4. En intern prognose viser økte kostander og innsparinger som uteblir.

Erling Kagge brukte over 30 år på å forstå hvorfor han dro til Nordpolen.

Hva, 25 kroner for en agurk?!
Det er tusen grunner til at det har blitt så dyrt i matbutikken. Grådighet er ikke én av dem, hevder innkjøpssjef Line Aarnes i Rema 1000.

Om ikke pasienten får behandling i løpet av 30 dager, må det offentlige betale for at private gjør jobben, mener Frp.

Casiokids er tilbake igjen etter 13 år – hakket mer voksne, men like lekne.

Rabia Musavi har oppskrifta på å holde innvandrerungdom unna kriminalitet: Gi foreldrene en jobb.

Fiktive finanser
I romanen «Valgdager» utforsker forfatter Jan Kjærstad forbindelseslinjene mellom penger og politikk i det norske samfunnet.

Stordalen tar storeslem hvis Høyre-byrådet i Oslo fjerner eiendomsskatten.

Amtmandens døtre var kvinnebevegelsens lydspor. I år feirer bandet 50 år.

Regjeringen innfører insentivordning for ny dramatikk. Dramatiker Arne Lygre håper flere stemmer nå vil slippe til.

Velferdsprovokatør
Linn Herning vil at politikken skal være litt mindre flinkis – og litt mer som en fotballkamp.

Forsker Stuart Russell sier vi må få opp farta i kampen mot kunstig intelligens.

Ingrid Mæhre elsker jobben i tv-bransjen. Likevel vurderer hun å bytte beite.
