Mot veggen

Hva, 25 kroner for en agurk?!

Det er tusen grunner til at det har blitt så dyrt i matbutikken. Grådighet er ikke én av dem, hevder innkjøpssjef Line Aarnes i Rema 1000.

For enhver pris: Line Aarnes er sjef over prisene i Rema-butikkene. Her er hun i lobbyen til hovedkontoret i Oslo. For enhver pris: Line Aarnes er sjef over prisene i Rema-butikkene. Her er hun i lobbyen til hovedkontoret i Oslo.

– Matutgiftene har økt med 33 prosent fra sommeren 2021 til sommeren i år, i Sifos referansebudsjett. Prisveksten på andre varer har vært 14,1 prosent ifølge SSB. Hvorfor er det slik?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Alle skal være repre­sentert i Bergens gater og smau, med unntak av hvite, heterofile menn, mener SVs Eira Garrido.

Mot veggen

Per Vidar Kjølmoen (Ap) prokla­merer at han er hinsides «Ifo»

Mot veggen

I 2018 ivra Dag-Inge Ulstein for at KrF skulle melde overgang til venstre­sida i politikken. No leiar han den konser­va­tive vendinga i partiet.