Medier

– Vi balanserer på knivseggen

317 ansatte i tv-bransjen kan bli tatt ut i streik denne uka. Klipper Ingrid Mæhre vurderer nå å forlate bransjen etter 20 år.

Krevende: Ingrid Mæhre har jobbet som klipper i 20 år. Hennes beste inntektsår var året hun gikk ut i fødselspermisjon og fikk utbetalt lønn fra Nav, forteller hun. Her med sønnen Sigurd på to og et halvt. Krevende: Ingrid Mæhre har jobbet som klipper i 20 år. Hennes beste inntektsår var året hun gikk ut i fødselspermisjon og fikk utbetalt lønn fra Nav, forteller hun. Her med sønnen Sigurd på to og et halvt.

– Det siste året har jeg tenkt på om jeg må søke på andre jobber, sier Ingrid Mæhre.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.

Reklame

Reklame­by­rået Try lar kundene lage kampanjene selv – ved hjelp av kunstig intel­li­gens. Det vil føre til ned­­bemanning, mener professor.