Nav

Nav er i IT-trøbbel

Stortinget har gitt Nav én milliard kroner til IT-prosjektet P4. En intern prognose viser økte kostander og innsparinger som uteblir.

Satser: P4-leder Kjersti Monland sier at de undervurderte kompleksiteten og hadde for få jurister inne fra start, men at de likevel har tro på at IT-satsingen skal gå i pluss til slutt. Satser: P4-leder Kjersti Monland sier at de undervurderte kompleksiteten og hadde for få jurister inne fra start, men at de likevel har tro på at IT-satsingen skal gå i pluss til slutt.

Stortinget bevilget i 2021 953 millioner til et IT-prosjekt i Nav. Prosjekt 4 (P4) skal gi etaten nye systemer for utbetaling og saksbehandling, eksempelvis for dagpenger og arbeidsavklaringspenger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.