Tid for opp­lys­ning

I mørket: Du kan planlegge deg i hjel, men en skoletime er som improvisasjonsteater, mener norsklektor Mirjana Zivanovic. I dag må hun skrive på tavla ved hjelp av lommelykta på mobilen etter at strømmen gikk på hele skolen. I mørket: Du kan planlegge deg i hjel, men en skoletime er som improvisasjonsteater, mener norsklektor Mirjana Zivanovic. I dag må hun skrive på tavla ved hjelp av lommelykta på mobilen etter at strømmen gikk på hele skolen.

Husker vi hva en fabel er?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Dokument

Valg

Polen er dypt splittet før søndagens skjebne­svang­re presi­dent­valg. Mest splittende av alt er spørsmålet om de ukrainske flykt­nin­gene.

Faunakriminalitet

Politiet har funnet 56.000 ulovlige egg fra sårbare fuglearter i private samlinger. Det som før var en uskyldig hobby, er nå med på å framskynde utryddelse.

Medier

Ytre høyre-avisa Document har fått et nytt stjerne­skudd. Lise Sørensen surfer på den konser­va­tive bølgen hun mener slår inn over Norge.