Medier

1 av 2 mener medier overser distriktene

Halvparten av Norges befolkning mener folk fra distriktene er underrepresentert i mediene. Lasse Audunson fra Bø mener mediekonsernene har skylda.

I SKYGGEN: I en fersk undersøkelse mener 50 prosent av nordmenn at distriktene er for dårlig representert i mediene. Det er et inntrykk Lasse Audunson fra Bø i Telemark kan slutte seg til. I SKYGGEN: I en fersk undersøkelse mener 50 prosent av nordmenn at distriktene er for dårlig representert i mediene. Det er et inntrykk Lasse Audunson fra Bø i Telemark kan slutte seg til.

I årets Medieundersøkelse, gjennomført av Nordiske Mediedager, svarer 50 prosent av respondentene at folk fra distriktene er underrepresentert i det norske mediebildet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

For Jan Kjærstad er «Mysteriet deg» av Bjørn Eidsvåg århundrets beste sang.

Kulturtirsdag

Utstil­lingen av Lulla Sørensens eiendeler i Arendal løfter frem en under­belyst skikkelse i kultur­livet: den kvinnelige kunst­sam­leren.

Medier

USA signa­li­serer at uten­lands­ke korre­spon­denter er uønsket, ifølge NRKs Tove Bjørgaas