Kulturtirsdag

Ny maskulinitet

20 år etter at motemagasinet for herrer ble grunnlagt, jubilerer Fantastic Man med å føre sammen toppidrettsstjerner, klesdesignere og Madonnas sønn.

Menn, menn: Magasinet Fantastic Man feirer 20 årsjubileum med hele ti forside­utgaver. Menn, menn: Magasinet Fantastic Man feirer 20 årsjubileum med hele ti forside­utgaver.

For den som følger med i den internasjonale magasinindustrien, har sommeren brakt nyheter: Briten Anna Wintour, verdens mest sagnomsuste moteredaktør, har etter 37 års innsats gått av som sjefredaktør for amerikanske Vogue. I tillegg har den nesten fire tiår yngre og utenfor bransjen ukjente amerikaneren Mark Guiducci overtatt redaktørkrakken i Vanity Fair og varslet moro i spaltene – i motsetning til de alvorstunge bladene forgjengeren, Radhika Jones, har sendt ut. Kultur- og livsstilspublikasjonen har i likhet med Vogue, som Guiducci er rekruttert fra, Condé Nast bak seg, selskapet som lenge har vært den mest toneangivende magasinutgiveren i USA.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Rasmus Rohde fra «Verdens beste band» tror ikke folk får med seg ny barne­mu­sikk. Kultur­jour­na­listikk på barne­kul­tur er minimal, mener han.

Bøker

Kritiker trekker kva­li­teten på sakprosa i tvil

Bøker

Forfatter Alison Glick forelsket seg i Gaza for 40 år siden. Nå får hun meldinger derfra hver dag