Akademia

Advarer mot å splitte fagmiljø

NTNU foreslår å kutte og stykke opp Det humanistisk fakultet. Filmprofessor Anne Gjelsvik frykter at et unikt fagmiljø vil forsvinne.

OPPRØR: En rekke vitenskapelig ansatte ved Det humanistiske fakultet på NTNU reagerer kraftig på forslag om å kutte i antallet institutter ved fakultetet. Professor i filmvitenskap ved NTNU, Anne Gjelsvik, frykter et oppsplittet fagmiljø. Her er hun i blackboxen til drama- og teaterseksjonen ved instituttet. OPPRØR: En rekke vitenskapelig ansatte ved Det humanistiske fakultet på NTNU reagerer kraftig på forslag om å kutte i antallet institutter ved fakultetet. Professor i filmvitenskap ved NTNU, Anne Gjelsvik, frykter et oppsplittet fagmiljø. Her er hun i blackboxen til drama- og teaterseksjonen ved instituttet.

Antallet institutter ved NTNUs humanistiske fakultet kan gå fra sju til fem. Det kommer fram i en rapport som nylig ble lagt fram av en arbeidsgruppe ledet av Terje Lohndal, prodekan ved Det humanistiske fakultet (HF).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Univer­si­te­tene bør klare seg uten Forsk­nings­rådet, mener sosiolog Hannah Løke Kjos. Hun vil bytte ut penge­søk­na­dene med et lotteri.

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.