Akademia

Advarer mot å splitte fagmiljø

NTNU foreslår å kutte og stykke opp Det humanistisk fakultet. Filmprofessor Anne Gjelsvik frykter at et unikt fagmiljø vil forsvinne.

OPPRØR: En rekke vitenskapelig ansatte ved Det humanistiske fakultet på NTNU reagerer kraftig på forslag om å kutte i antallet institutter ved fakultetet. Professor i filmvitenskap ved NTNU, Anne Gjelsvik, frykter et oppsplittet fagmiljø. Her er hun i blackboxen til drama- og teaterseksjonen ved instituttet. OPPRØR: En rekke vitenskapelig ansatte ved Det humanistiske fakultet på NTNU reagerer kraftig på forslag om å kutte i antallet institutter ved fakultetet. Professor i filmvitenskap ved NTNU, Anne Gjelsvik, frykter et oppsplittet fagmiljø. Her er hun i blackboxen til drama- og teaterseksjonen ved instituttet.

Antallet institutter ved NTNUs humanistiske fakultet kan gå fra sju til fem. Det kommer fram i en rapport som nylig ble lagt fram av en arbeidsgruppe ledet av Terje Lohndal, prodekan ved Det humanistiske fakultet (HF).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Eit notat til neste års advent.

September

Teppe­stri­den har vært en tapt mulighet for Nasjo­nal­mu­seets direktør

Bøker

Bare fire skjønn­lit­terære bøker er inne på årets topp 15-liste. Pendelen svinger mot sakprosa, sier Kagge-sjefen.