Bøker

Gir høyreradikalt forlag grønt lys

Advokat Jon Wessel-Aas mener det høyreradikale forlaget Legatum Publishing ikke gjør noe ulovlig ved å gjenskape Knut Hamsuns stemme.

Viser til Grunnloven: – Det finnes ingen hjemler i grunnloven som kan begrense dette, sier advokat Jon Wessel-Aas. Foto: Christopher OlssønViser til Grunnloven: – Det finnes ingen hjemler i grunnloven som kan begrense dette, sier advokat Jon Wessel-Aas. Foto: Christopher Olssøn

– Det skal mye til for å stoppe etterlikning av stemmene til kjente personer dersom det ikke er snakk om bevisst villedning, sier advokat Jon Wessel-Aas.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

«Affek­sjons­verdi» har fått fått 1,8 millioner kroner av staten til en såkalt oscar­kam­panje

På tampen

Jeg følger Høiby-rettssaken som kikker, ikke som samfunns­borger.

Bøker

Sivert Nesbø, påtrop­pende leder i Forfat­ter­for­eningen, vil ikke ha medlemmer som skriver romaner ved hjelp av kunstig intel­li­gens.