Medier

Tar farvel med en gyllen epoke

Anna Wintour forlater Vogue – og ryktene sier at Jeff Bezos vil kjøpe medieselskapet Condé Nast. Går sola ned over den amerikanske magasinkulturen?

DEN SISTE DRONNINGEN: Anna Wintour forlater sjefsstolen i Vogue etter 37 år – og med det er en æra over for det ikoniske amerikanske motemagasinet. Foto: Angela Weiss, AFP/NTBDEN SISTE DRONNINGEN: Anna Wintour forlater sjefsstolen i Vogue etter 37 år – og med det er en æra over for det ikoniske amerikanske motemagasinet. Foto: Angela Weiss, AFP/NTB

I juni serverte Vogue følgende forsidepike på nett: en plastisk operert kvinne i en åletrang brudekjole i nokså datert havfruestil. Hun er Lauren Sanchez, kona til Amazon-grunnlegger og en av verdens rikeste menn, Jeff Bezos.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Svenskene vil merke KI-bøker. På høy tid også i Norge, mener Overset­ter­for­eningen.

Bøker

Sara Johnsens siste roman er et søsken­por­trett fra et dystopisk Norge – i verseform.

Kulturtirsdag

Ludwig Witt­gen­stein gjorde seg flid med hver eneste dør og radiator i villaen han tegnet til søsteren.