Akademia

– Akademia vannes ut helt

Regjeringen åpner for flere universiteter i Norge. Statsviter Tore Wig er redd det vil gå ut over bevilgningene til sektoren.

Kvalitetsfall: De nye universitetene vil ikke få samme status innad i sektoren som de gamle, advarer professor i statsvitenskap Tore Wig, her fotografert under pandemien. Foto: Christopher OlssønKvalitetsfall: De nye universitetene vil ikke få samme status innad i sektoren som de gamle, advarer professor i statsvitenskap Tore Wig, her fotografert under pandemien. Foto: Christopher Olssøn

– Jeg er redd for at akademia vannes ut, og at alle på sikt taper, sier statsviter Tore Wig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturpolitikk

Det gamle Munch­mu­seet skal fortsatt selges, men nå har SV og MDG garantert ungdommene i bydelen et videre fritids­tilbud.

På tampen

Monsen vs. Atten­bo­rough: en komparativ studie.

Kulturrådet

Flere har bedt Kultur­rådet inkludere svenske og danske kunstnere for å få ned andelen inhabile. Det er kunstnerne selv uenige om.