Akademia

– Akademia vannes ut helt

Regjeringen åpner for flere universiteter i Norge. Statsviter Tore Wig er redd det vil gå ut over bevilgningene til sektoren.

Kvalitetsfall: De nye universitetene vil ikke få samme status innad i sektoren som de gamle, advarer professor i statsvitenskap Tore Wig, her fotografert under pandemien. Foto: Christopher OlssønKvalitetsfall: De nye universitetene vil ikke få samme status innad i sektoren som de gamle, advarer professor i statsvitenskap Tore Wig, her fotografert under pandemien. Foto: Christopher Olssøn

– Jeg er redd for at akademia vannes ut, og at alle på sikt taper, sier statsviter Tore Wig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.

Musikk

Mira Craig, Kamelen, Trygve Skaug – lista over mislykkede stagedives begynner å bli lang