Musikk

– Ikke noe Starmer bør ha så mange meninger om

Britenes statsminister raser mot Glastonbury-konsertene til Kneecap og Bob Vylan. Det bør han passe seg for, mener jurist Anine Kierulf.

Møter motstand: I helga spilte Kneecap på den engelske festivalen Glastonbury, til tross for at Keir Starmer mente de ikke burde få opptre. I august skal de spille på Øyafestivalen i Oslo. Foto: Scott A. Garfitt, AP/NTBMøter motstand: I helga spilte Kneecap på den engelske festivalen Glastonbury, til tross for at Keir Starmer mente de ikke burde få opptre. I august skal de spille på Øyafestivalen i Oslo. Foto: Scott A. Garfitt, AP/NTB

«Fuck Keir Starmer», skrek publikummet under Knee­caps konsert på Glaston­bury-festivalen lørdag. Den britiske statsministeren hadde før festivalen sagt at han ikke synes den politiske rapgruppa burde fått lov til å spille på Glastonbury.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Oslo-fil­har­mo­nien drar på turné med russisk musikk: – Rart å ikke spille noe norsk

Kulturtirsdag

Bratislava huser et av Sentral-Europas aller digreste billig­blokk-­områder. Nå kan den demo­ni­serte boformen nærme seg opp­reis­ning.

Kunst

Munch­mu­seet advarer, men byråds­le­deren i Oslo insisterer på å henge Munch-grafikk i rådhuset. – Flaut, sier tidligere kultur­byråd.