Bøker

Kritikere mener seg utsatt for eksperiment

Tidsskriftet Prosa ønsket å vise hvordan kritikere med og uten minoritetsbakgrunn skriver om rasisme. Men anmelderne fikk ikke vite premissene.

Kritiske: Martin Svedman og Nora Warholm Essahli visste ikke at de var satt til å anmelde de samme bøkene for Prosa. Nå føler de seg ført bak lyset av tidsskriftets redaktør. Kritiske: Martin Svedman og Nora Warholm Essahli visste ikke at de var satt til å anmelde de samme bøkene for Prosa. Nå føler de seg ført bak lyset av tidsskriftets redaktør.

Kritikerne Nora Warholm Essahli og Martin Svedman ble i høst bedt om å anmelde de samme tre bøkene om rasisme og diskriminering i Prosas neste nummer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Etter jerntep­pets fall utviste Budapest sine gamle helter fra sentrum. Vår tids statu­estorming har gitt byens Memento-park ny aktualitet.

Film

Partiene vil få til film­end­ringen uten Ap

Utdanning

Regje­ringen vil styrke samspillet mellom arbeids­livet og høyere utdanning. Nå lanserer de «kompe­tanse­bud­sjet­tet».