Musikk

Selfies, skravling – og litt musikk?

Norske artister har ulike metoder for å håndtere festival­kulturen: kjefting, ­primadonnanykker og spesialkontrakter.

Ingen skjermer i sikte: Folk fulgte mer med på konserten enn på mobilen under denne konserten på Øyafestivalen i 2022. Foto: Siv DolmenIngen skjermer i sikte: Folk fulgte mer med på konserten enn på mobilen under denne konserten på Øyafestivalen i 2022. Foto: Siv Dolmen

Norsk festivalsommer er for alvor i gang, og flere av de store festivalene har allerede pakket sammen telt og forsterkere. Juni har bydd på alt fra hardrock på Tons of Rock til stemningsfull indie på Bergensfest.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Bare fire skjønn­lit­terære bøker er inne på årets topp 15-liste. Pendelen svinger mot sakprosa, sier Kagge-sjefen.

Musikk

Hackere hevder å ha stjålet opptil 86 millioner lydfiler fra musikk­tje­nesten Spotify. Nå er kontoene deres deaktivert.

Julekalender

Frigjører og furie.