Strøm

Krever statsstyrt strømpris

Stortinget møtt av omfattende demonstrasjoner

Alternativ energikommisjon vil gå bort fra dagens kraftmarked

DEMONSTRERTE: Tidligere LO-leder Gerd-Liv Valla sto sammen med både industri­arbeidere, næringslivsledere og bønder foran Stortinget i går. Line Ørnes SøndergaardDEMONSTRERTE: Tidligere LO-leder Gerd-Liv Valla sto sammen med både industri­arbeidere, næringslivsledere og bønder foran Stortinget i går. Line Ørnes Søndergaard

– Strømstøtte er bra, men det er plaster på et sår, ikke å gjøre noe med såret. Det er nødvendig med gjennomgripende grep, ikke bare å flikke litt her og der, sier Gerd-Liv Valla til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Natur

Mer enn en tredel av arealet i Grane kommune er vernet. Det bør ikke kommunen tape på, mener ordfører Raymond Fagerli (Sp).

Ytre høyre

Årsaken til ytre høyre-partiet AFDs maktopp­visning viser tilbake til indu­stri­døden i Øst-Tyskland, sier Astrid Sverres­dotter Dypvik.

Kriminelle i barnevernet

En ny enhet i det statlige barne­ver­net skal ta styring over de private barne­vern­s­el­ska­pene.