Gata

Akkurat nå

Når man går til jobb, blir man etterhvert kjent med ansiktene til de andre som går til jobb langs den same ruta. Det er han treige som jeg alltid passerer og hun enormt raske som alltid passerer meg. Best legger jeg selvsagt merke til de som går andre veien, de jeg får studert ganglaget, klærene, ansiktet de sekundene jeg får hver morgen. Åja, ho har slutta å gå med den skinnjakka. Interessant. Hadde han ikke tida til å olje skjegget i dag? Hmmm. Jeg ser på klokka og loggfører i mitt stille sinn at noen er for seint ute til jobb i dag. Jasså, ja.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Bøker

Arkitekten vil ta grep: – Munch­mu­seet var ikke et ulykkes­til­felle

Mellom-amerika

Mellom-Amerika ruster seg for det som forventes å bli den kraftigste tørken noensinne registrert. Fire land har erklært nasjonal unntaks­til­stand for landbruket.

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.