Medier

Ekspert i eget merke

Langrennsekspert Petter Northug får tillatelse av TV 2 til å reklamere for egne klær under skisendinger:

EGENREKLAME: Petter Northug har hatt på seg både Red Bull-lue og klær fra sin egen vinterkolleksjon når han har kommentert Tour de Ski for TV 2 den siste uka. SKJERMDUMP FRA TV 2 EGENREKLAME: Petter Northug har hatt på seg både Red Bull-lue og klær fra sin egen vinterkolleksjon når han har kommentert Tour de Ski for TV 2 den siste uka. SKJERMDUMP FRA TV 2

Et drøyt år etter at skiprofilen Petter Northug ble dømt til sju måneders ubetinget fengsel for råkjøring og oppbevaring av narkotika, er han tilbake som langrennsekspert på TV 2. Den siste uka har han vært en av kommentatorene i kanalens Tour de Ski-sendinger, som avsluttes med etappen opp den fryktede «monsterbakken» i dag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Norske forfattere er brukt for å trene Metas KI-modell. Ingen er mer populær enn Margit Sandemo.

Kulturtirsdag

På et bitte lite sted nordvest på Jylland har Danmarks største kunst­mu­seum opprettet filial. Arkitekten kommer nordfra og heter Reiulf Ramstad.

Pressefrihet

Journa­listen Klaus Thymann er løslatt etter fem dager i fengsel i Uganda. Samtidig fester myndig­he­tene grepet om pressa.