Musikk

Saksøker Oslo-orkester

Rettighetsorganisasjonen Tono stevner Oslo-Filharmonien etter uenighet om betaling til komponister:

SKUFFET: Komponist Therese Birkelund Ulvo støtter Tonos søksmål mot Oslo-Filharmonien. – Det er veldig trist at en profesjonell og sterk aktør som Oslo-Filharmonien ikke ser ut til å forstå hva Tono faktisk er, sier hun. Anniken C. MohrSKUFFET: Komponist Therese Birkelund Ulvo støtter Tonos søksmål mot Oslo-Filharmonien. – Det er veldig trist at en profesjonell og sterk aktør som Oslo-Filharmonien ikke ser ut til å forstå hva Tono faktisk er, sier hun. Anniken C. Mohr

– Det er veldig trist at en profesjonell og sterk aktør som Oslo-Filharmonien ikke ser ut til å forstå hva Tono faktisk er, sier komponist Therese Birkelund Ulvo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Byrådets effek­ti­vi­se­rings­program foreslår ytter­li­gere kutt i kulturskole­tilbudet i Oslo. De anslår at 3500 plasser kan forsvinne som følge av kuttet.

Bøker

Unni Lindell får refs for å bruke KI-il­lust­rasjon på bokom­slaget. – Et spørsmål om opphavrett

Kulturtirsdag

«Usynlig til stede» forteller om det norske etter­krigs­fo­to­gra­fiet som kunst, men først og fremst som hverdags- og salgsvare – og tekno­logisk fremskritt.