Arbeidsliv

Forbod kan stoppa ny veg

Vegvesenet råka av stengde grenser

Kranglar med entreprenør om rekninga

FØLGER MED: Utbygginga av Svenådalenbru i vegprosjektet Eggemoen–Olum på E16 kan bli påvverka av innreiseforbodet. Mange som jobbar her, er frå utlandet. Petter Hjort i Skanska og Eirik Kittelsen i Statens vegvesen følgde i går med på pressekonferansa om innreiseforbodet. Fartein RudjordFØLGER MED: Utbygginga av Svenådalenbru i vegprosjektet Eggemoen–Olum på E16 kan bli påvverka av innreiseforbodet. Mange som jobbar her, er frå utlandet. Petter Hjort i Skanska og Eirik Kittelsen i Statens vegvesen følgde i går med på pressekonferansa om innreiseforbodet. Fartein Rudjord

Petter Hjort, hms-leiar i Skanska, og Eirik Kittelsen, kontrollingenør i Statens vegvesen, kikkar ned på telefonane sine. Straks skal justisminister Monica Mæland (H) informera om at innreiseforbodet blir utvida med to nye veker. Det kan både bety forseinkingar og krangling om kven som skal ta rekninga.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eu

EU-av­stem­ningen på Island kan gi den norske ja-sida vind i seilene. Men roingen under fotball-VM gjorde nordmenn mer motstands­dyk­tige mot EU, tror Sps Geir Pollestad.

Ministernes mester

I sin iver etter å styrke forholdet til europeiske allierte har forsvars­mi­nister Tore O. Sandvik mistet dagens militære beredskap av syne, mener tidligere gene­ral­løytnant Robert Mood.

22. juli

Yasir Mohamed (21) og Sigrid Solberg Pedersen (18) mener skolene må ta et større ansvar for å snakke med ungdommer om 22. juli.