Ap i krise

Flere peker på Raymond

Nye tillitsvalgte vil ha debatt om Jonas Gahr Støre er rett mann til å lede Arbeiderpartiet:

TAKK, MEN NEI TAKK: Oslos byrådsleder Raymond Johansen setter pris på å bli trukket fram som lederkandidat i Ap, men sier det ikke er en «aktuell problemstilling». FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieTAKK, MEN NEI TAKK: Oslos byrådsleder Raymond Johansen setter pris på å bli trukket fram som lederkandidat i Ap, men sier det ikke er en «aktuell problemstilling». FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Etter katastrofetall på 17,5 prosent i januarmålingen til Klassekampen og Nationen har stadig flere tillitsvalgte i Arbeiderpartiet og i fagbevegelsen åpent diskutert om Jonas Gahr Støre er rett person for jobben som partileder.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Havvind

Felles­for­bundets nye lønsge­neral meiner Raudt manglar politikk for å skaffe arbeids­plassar. Saman med SV går han no ut mot partia som seier nei til havvind.

Kunstig intelligens

Hans Christian Holte har søkt på stillinga som direktør for den nye KI-etaten, berre eit halvår etter at han fekk sparken som Nav-sjef.

Rødt

Rødt-leder Marie Sneve Mar­ti­nussen er klar for å overkjøre regje­ringen. Hun vil lete «med lys og lykt» etter nye flertall, også med Fremskritts­par­tiet.