Ap i krise

Flere peker på Raymond

Nye tillitsvalgte vil ha debatt om Jonas Gahr Støre er rett mann til å lede Arbeiderpartiet:

TAKK, MEN NEI TAKK: Oslos byrådsleder Raymond Johansen setter pris på å bli trukket fram som lederkandidat i Ap, men sier det ikke er en «aktuell problemstilling». FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieTAKK, MEN NEI TAKK: Oslos byrådsleder Raymond Johansen setter pris på å bli trukket fram som lederkandidat i Ap, men sier det ikke er en «aktuell problemstilling». FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Etter katastrofetall på 17,5 prosent i januarmålingen til Klassekampen og Nationen har stadig flere tillitsvalgte i Arbeiderpartiet og i fagbevegelsen åpent diskutert om Jonas Gahr Støre er rett person for jobben som partileder.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Maga

Maga-rikingar dreg på cruise til Noreg

Politikk

Fleire forlet FOR i protest: – Vi har mista tillit til leiinga

Politikk

SV vil skille seg mer ut blant de rødgrønne, og satser på skole­politikk. Nå vil de at første­klassingene bruker halvparten av tida på lek.