Arbeidsliv

Streikeviljen er i behold

MER LØNN, IKKE ROS: Bussjåførenes streik endte ikke slik alle håpet. Roger Solberg, som har kjørt buss under pandemien, forteller at han ikke kan betale for mat på bordet med gode ord og en klapp på skuldra. Foto: Tom Henning BratlieMER LØNN, IKKE ROS: Bussjåførenes streik endte ikke slik alle håpet. Roger Solberg, som har kjørt buss under pandemien, forteller at han ikke kan betale for mat på bordet med gode ord og en klapp på skuldra. Foto: Tom Henning Bratlie

Klokka 07.55 kjører Roger Solberg bussen fra første holdeplass i Nydalen i Oslo. Han er i rute nå, men skal bli nesten ti minutter forsinka til endestoppet på Bygdøy en snau time seinere. Dette er helt vanlig, forteller Solberg, som mener bussjåførers arbeidshverdag trenger drastisk forbedring. Han er langt fra fornøyd med resultatet i årets lønnsoppgjør.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Historie

Debatten om Pomor­fes­ti­valen gir et feil inntrykk av vardø­væringenes forhold til russerne, mener Arnt-Bjarne Aaronsen.

Transport

Elsparke­sykkel: Skylder på Høyre

Bolig

Ulovlig korttids­utleie er et problem i flere større byer. Kommunene etterlyser en regist­re­rings­ord­ning.