Hurtigruten

Får ikke snakke

Hurtigruten bekrefter at ansatte har fått taleforbud:

FARESONE: Smitteteamet fra UNN og Tromsø gikk torsdag om bord i Hurtigruten-skipet MS Spitsbergen for å teste alle passasjerer og ansatte. FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN, NTB SCANPIX Rune Stoltz BertinussenFARESONE: Smitteteamet fra UNN og Tromsø gikk torsdag om bord i Hurtigruten-skipet MS Spitsbergen for å teste alle passasjerer og ansatte. FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN, NTB SCANPIX Rune Stoltz Bertinussen

Det er pressevakt Øystein Knoph i Hurtigruten som bekrefter at rederiet har gitt ansatte beskjed om å ikke uttale seg i mediene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Norske fengsler må spare 83 millioner kroner. Det betyr at fengsels­be­tjenter flere steder må byttes ut med kameraer.

Barnevern

NHO-medlemmet Bevisstung hadde tre ansatte med anmerk­ninger på politi­attesten på jobb i barne­verns­in­sti­tu­sjon. NHO Geneo ber barne­ministeren likevel ha tillit til kommer­si­elle aktører.

Politikk

SV-topp vurderer å trekke seg på grunn av hets: – Hjerte­skjæ­rende