Hurtigruten

Får ikke snakke

Hurtigruten bekrefter at ansatte har fått taleforbud:

FARESONE: Smitteteamet fra UNN og Tromsø gikk torsdag om bord i Hurtigruten-skipet MS Spitsbergen for å teste alle passasjerer og ansatte. FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN, NTB SCANPIX Rune Stoltz BertinussenFARESONE: Smitteteamet fra UNN og Tromsø gikk torsdag om bord i Hurtigruten-skipet MS Spitsbergen for å teste alle passasjerer og ansatte. FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN, NTB SCANPIX Rune Stoltz Bertinussen

Det er pressevakt Øystein Knoph i Hurtigruten som bekrefter at rederiet har gitt ansatte beskjed om å ikke uttale seg i mediene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gruvedrift

Mens miljø­be­ve­gelsen jobber for å stoppe gruvedum­ping i Førde­fjor­den, gjør selskapet Nussir seg klar for å dumpe gruve­av­fall i Reppar­fjorden.

Miljø

Nordic Mining dumper gruve­av­fall selv etter Førde­fjord­dommen. Det kan være straffbart, mener jusspro­fessor.

Transport

Sp, Rødt og MDG vil stramme inn tilgangen på elsparke­sykler