Skole

Brenner inne med bøker

Forleggerforeningen mener de videregående skolene mangler 300 millioner til innkjøp av nye lærebøker:

PAKKET OG KLAR: Pall på pall med nye skolebøker ligger klare for nysgjerrige skoleelever på Forlagssentralen på Langhus utenfor Oslo. Forlagene frykter imidlertid skolene ikke har råd til nye bøker til den nye skolereformen. Anniken C. MohrPAKKET OG KLAR: Pall på pall med nye skolebøker ligger klare for nysgjerrige skoleelever på Forlagssentralen på Langhus utenfor Oslo. Forlagene frykter imidlertid skolene ikke har råd til nye bøker til den nye skolereformen. Anniken C. Mohr

Pallevis med nytrykte skolebøker ligger klar til utsendelse i lagerhallene til Forlagssentralen på Langhus utenfor Oslo. I flere år har forlagene forberedt nye læreverk til Fagfornyelsen, regjeringens store læreplanreform.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

Medier

Det gjensto bare å signere den nye tariff­av­talen, trodde Norsk Journa­listlag. Nå må de i stedet møte Virke hos Riksmek­leren.

Historie

Om noen år vil alle som selv opplevde andre ver­dens­krig, være borte. Hvordan vil fortel­lingen om krigen se ut da?

Kulturuka

Er bokbålenes tidsalder tilbake?