På tampen

Sunn fornuft

Er det greit å glede seg litt over Ulrikke Brandstorps exit?

DROPPET: Ulrikke Brandstorp får ikke lede «Bakemesterskapet» – og mener seg diskriminert av NRK. Her fra jubileumskonsert for Jahn Teigen i Oslo spektrum i fjor. Foto: Amanda Pedersen Giske, NTBDROPPET: Ulrikke Brandstorp får ikke lede «Bakemesterskapet» – og mener seg diskriminert av NRK. Her fra jubileumskonsert for Jahn Teigen i Oslo spektrum i fjor. Foto: Amanda Pedersen Giske, NTB

Vi har alle våre trivielle forestillinger om helvete, og min er å være lenket fast til sofaen i en stue malt i Jotun-fargen «grå harmoni», og hvor den estetiske visjonen er «hotellfølelse». Inn døra kommer ukas matkasse fra Adams. Aller verst: På Apple-tv-en kjøres en kontinuerlig loop av kjendisreality, som «Kompani Lauritzen», «16 ukers helvete» og «Spillet».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Nyttårskonkurranse

Stol på pessi­misten i deg selv og svar nei der alle andre kanskje svarer ja. Det er stall­tip­sene fra årets vinnere av Klasse­kam­pens spålek for 2025.

2025

I 2025 har vi mistet noen av våre største kultur­per­son­lig­heter. Hvem skal fylle Solstads, Køltzows og Blekens sko?

Desember

Hvordan få mest mulig ytrings­frihet per krone?