
Artikler

Denne uka kan Helene Harsvik Skeibrok bli ny leder for Norges største forbund

I 1975 skulle sosialismen spres på alle vis – også flerstemt. Det viste seg å være en bærekraftig strategi.

Joel Christian Gills tegninger om rasisme er forbudt av USAs krigsdepartement.

– Før var det sånn at for å komme i kontakt med feil miljø, måtte du nesten være ute i det fysiske rom. Var du hjemme, var du trygg.

Lekser, sjakk og godis: Hvor skal ungdom på Oslo Øst henge hvis biblioteket stenger?

PR-veteran Hans Geelmuyden: – Verden er ikke rettferdig. Dere i Klassekampen trodde kanskje den var det?

LO-influenser Snorre Rein tror han håver inn flere følgere uten palestinaskjerf og arva ullgenser.

– Å være til stede må prioriteres framfor kvelds- og nattskift

Einar Duenger Bøhn er populærfilosof, nyutnevnt Odd Nerdrum-ekspert og – for noen – en diktator.

Vegard Svendsen (50) var med på Gaza-konvoien. Nå forteller fiskeren fra Honningsvåg om droneangrep, fengselsopphold og konfrontasjonen med Israels beryktede sikkerhetsminister.

I går ettermiddag samlet Palestina-venner seg til en sit-in-aksjon i Nasjonalmuseets rom 76.

Legger bibliotek-vask ut på anbud
Byrådet i Oslo foreslår å konkurranseutsette reinholdet på Deichman Bjørvika. – Urettferdig, sier reinholder Pål Smievoll.

Flere jødiske organisasjoner velger å markere 7. oktober i stillhet

For menigheten i Bergen er drapet på Charlie Kirk blitt et vendepunkt

I tre år har forfatter Åsne Seierstad reist inn og ut Russland

Janteloven, nei takk
Hva trenger norsk rap mer av? Damer, mener Gunhild Roel. Som for eksempel henne selv.

Sentralstyremedlem i KrFU Jonas Ek stiller også som lederkandidat på landsmøtet i oktober. Dagens innstilling gjenspeiler ikke organisasjonen, mener han.

Uma Feed mener den norske staten har fratatt henne retten til familieliv og bidro til menneskehandel da hun ble adoptert. Nå krever hun oppreisning for menneskerettighetsbrudd.

Renate Hartvigsen fyller ansiktet med melkesyre for å se yngre ut. Klinikken hun driver i Kristiansand, er ett av 18 steder i byen som selger skjønnhet med medisinske inngrep.

Ønsker felles front mot tek-giganter
Chat GPT klarer å gjengi innhold bak betalingsmur. Det bekymrer DN-redaktør Magnus Aabech, som nå maner til samarbeid mellom mediene.

KI lar deg lese pluss-saker gratis. Og med det er mediekrisa i gang, mener forsker.

For to år siden forutså Partilovnemnda amerikanske tilstander i årets valgkamp. Det haster med å stramme opp den 20 år gamle partiloven, mener tidligere nemndleder Eivind Smith.

Etter vanskelege år skjer det no ein kraftig vekst i landbruket. Fleire bønder får støtte til å byggje fjøs i år enn i fjor, seier Jo Helge Sunde i Nortura.

Dei unge mannfolka er tilbake
Stortinget har no berre ein mann under 30 år. På mandag ligg Frps Stig Even Lillestøl og tretten andre menn i 20-åra an til å bli vald inn.

Pumpegris er overrasket over egen suksess. Men et stort press om å boikotte Øya, ga også en røff start.

Dokumentaren «Tre fedre» følger en transmann som venter barn med sine to kjærester. Er det egentlig noen big deal?
