Oljefondet

Kan bli omkamp på tinget

Norges Banks representantskap kan kreve vurdering av Nicolai Tangen:

KLAR: Påtroppende sjef i Oljefondet Nicolai Tangen og sentralbanksjef Øystein Olsen møtte pressen torsdag og presenterte ansettelsesavtalen til oljefondjobben, som de begge har signert. Foto: Tom Henning BratlieKLAR: Påtroppende sjef i Oljefondet Nicolai Tangen og sentralbanksjef Øystein Olsen møtte pressen torsdag og presenterte ansettelsesavtalen til oljefondjobben, som de begge har signert. Foto: Tom Henning Bratlie

Ansettelsesavtalen til Nicolai Tangen som sjef for Oljefondet ble presentert torsdag i et pressefylt auditorium i Norges Bank. Med en signert avtale, er ansettelsen endelig formalisert.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

I dag starter det avgjørende slaget om tre oljefelt i Nordsjøen. To av dem er i drift.

Reportasje

Kristelig Folkeparti var for sosia­listisk for Odd Gunnar Tveit. I Birkenes velger kristen­folket Fremskritts­par­tiet.

Mens elevar, foreldre og rektor var fornøgde, likte ikkje lærarane heildags­skule. Etter to og eit halvt år gjekk Haugesund kommune tilbake til SFO.