Palestina

Spår forverring uten press

Palestinsk tankesmieleder fra Ramallah kritiserer Vesten for å være tause om israelske overgrep:

ARRESTERT: – Fra oktober til nå har Israel arrestert 5000 palestinere. Noen av dem er svært unge, sier Hani Al Masri. Her blir en palestinsk gutt arrestert av israelske soldater i en leir i Øst-Jerusalem i 2010. Foto: Ahmad Gharabli, AFP/NTB scanpix ARRESTERT: – Fra oktober til nå har Israel arrestert 5000 palestinere. Noen av dem er svært unge, sier Hani Al Masri. Her blir en palestinsk gutt arrestert av israelske soldater i en leir i Øst-Jerusalem i 2010. Foto: Ahmad Gharabli, AFP/NTB scanpix

– Vi er okkupert. Det er et helvete, sier Hani Al Masri rolig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.

Iran

Iran-krigen skulle inn i en mer lavmælt, økonomisk fase. I stedet har den militært blusset opp igjen – to måneder før valget i USA.