Politikk

Kan bli fleirtal for lobbyregister

Det vil vere ein historisk skandale om Stortinget igjen avviser å etablere eit lobbyregister, meiner fleire parti. No opnar Ap for å snu i saka.

Fram i lyset: Lise Selnes (Ap) meiner det vil vera umusikalsk å ikkje vurdera eit lobbyregister, særleg i kjøltvatnet av Epstein-saka. Fram i lyset: Lise Selnes (Ap) meiner det vil vera umusikalsk å ikkje vurdera eit lobbyregister, særleg i kjøltvatnet av Epstein-saka.

Endå ein gong skal Stortinget snart ta stilling til å innføre eit lobbyregister.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Klage­nemn­da nektes innsyn i rapporten som kan sikre ofrene etter trygde­skan­dalen opp­reis­ning. – Hvis det ikke står noe av relevans, hvorfor er det da så viktig å holde det hemmelig, spør leder Christian Lundin.

Epstein-dokumentene

Et PR-byrå anbefalte Jeffrey Epstein å knytte kontakt med europeiske samfunns­topper for å renvaske sitt rennomé.

Helse

Det er på tide med en ny finan­sie­rings­modell for sykehusene, mener helse­mi­nister Jan Christian Vestre (Ap). Han roser Rødt og SV, men lover ingenting.