Bøker

Sakprosa tar storeslem

Bare fire skjønnlitterære bøker er inne på årets topp 15-liste. Pendelen svinger mot sakprosa, sier Kagge-sjefen.

PÅ GAVEJAKT: På julehandel hos Ark på Egertorget i Oslo vurderer Lars Erik Nordgaard et eksemplar av Åsne Seierstads «Ufred». – Det blir uansett harde pakker, for de er lette å pakke inn, sier han med et lurt smil. PÅ GAVEJAKT: På julehandel hos Ark på Egertorget i Oslo vurderer Lars Erik Nordgaard et eksemplar av Åsne Seierstads «Ufred». – Det blir uansett harde pakker, for de er lette å pakke inn, sier han med et lurt smil.

I Ark-bokhandelen på Karl Johan, midt i Oslo sentrum, går kassaapparatene varme i julehandelen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

For nordmenn er kanskje den største spaninga ved årets Cannes-festival korleis vi vil takla å sjå oss sjølve i rumenske «Fjord».

Kulturtirsdag

En ny utstilling ved Historisk museum minner om det gamle Egypts massive gjen­nom­slag i Vestens (pop)kul­tur­his­torie.

Ved veis ende

Anja Breien slengte alt i veggen og knuste serviset, mener Vibeke Løkkeberg.