Arbeidsliv

Ingen nye oljeoppdrag i sikte

Mangelen på nye, store utbyggingsprosjekt på norsk sokkel skaper bekymring i industrien på land. Håpet henger i Wisting-feltet.

Usikker framtid: Leverandørindustrien går nedgangstider i møte. Det kan ramme verftene langs kysten. Her på verftet Rosenberg Worley i Stavanger i 2017. Foto: MARIE VON KROGHUsikker framtid: Leverandørindustrien går nedgangstider i møte. Det kan ramme verftene langs kysten. Her på verftet Rosenberg Worley i Stavanger i 2017. Foto: MARIE VON KROGH

Mens aktiviteten i verftshallene i leverandørindustrien fremdeles er på et historisk høyt nivå, godt hjulpet av oljeskattepakka som kom i 2020, ser framtida mørk ut. Det er ingen nye store jobber fra olje- og gasselskapene i sikte, og en vellykket omstilling til andre næringer, som kunne gitt et stort volum, lar vente på seg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Jessica tjener mer på å bære frem andres barn enn å selge empanadas

Epstein-filene

Thorbjørn Jagland skreiv om sitt eige forhold til unge kvinner til den overg­reps­dømde Jeffrey Epstein. Tidlegare Ap-rådgjevar Jonas Bals ber om eksklu­de­ring.

Epstein-filene

Nå ber Eva Joly nordmenn om å konfron­tere makta – og ta Epstein-av­slø­rin­gene på alvor.