Gaza-krigen

Kristne til kamp for Gaza

Et sterkt Gaza-engasjement ulmer på grasrota i Kristen-Norge. Men synet på Israel splitter de kristne.

KAMPKLARE: Irene Wenaas Holte (t.v.) og Berit Okkenhaug håper å gi biskopenes Palestina-krav kraft gjennom å mobilisere på grasrota i Den norske kirke. Her på hytta til Okkenhaug i Son. KAMPKLARE: Irene Wenaas Holte (t.v.) og Berit Okkenhaug håper å gi biskopenes Palestina-krav kraft gjennom å mobilisere på grasrota i Den norske kirke. Her på hytta til Okkenhaug i Son.

Kirkeveteranene Irene Wenaas Holte og Berit Okkenhaug er del av et grasrot­initiativ som har samlet menighetene i Asker prosti.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Med dagens politikk vil det bli mer og mer alvorlig barne- og ungdoms­kri­mi­na­litet om noen år, advarer FO-leder Marianne Solberg.

Diplomati

«På min vakt» beskriver Jens Stol­ten­bergs ti år i Nato. Han skulle gjerne gjort to ting annerledes.

Arbeidsliv

Måløy på Vestlandet vil ha søn­dags­åpne butikker når de får cruiseskip på visitt. Det sier regje­ringen nå nei til.