Lo

Slår ring om Jørn Eggum

Sentrale tillitsvalde i Fellesforbundet meiner Jørn Eggum framleis bør bli ny LO-leiar.

KLÅR: Stian Sagvold ved Aker Verdal meiner at Jørn Eggum bør verte ny leiar av LO. Her er han på jobb i 2022. Foto: Frida Holsten GullestadKLÅR: Stian Sagvold ved Aker Verdal meiner at Jørn Eggum bør verte ny leiar av LO. Her er han på jobb i 2022. Foto: Frida Holsten Gullestad

Sentrale personar i Fellesforbundet slår ring rundt forbundsleiar Jørn Eggum etter saka om at han har vore involvert i handsaminga av ei konfliktsak med ein avdelingsleiar i forbundet som han tidlegare har hatt eit seksuelt forhold til.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Energi

EU-kom­mi­sjonen meiner Sverige er for treige med å innføre forny­bar­di­rek­tivet. Høgre er redde for at også Noreg skal bli straffa.

Arbeidsliv

Det offentlige er en versting når det gjelder å overkjøre egne tillits­valgte. Det sier SV-nestleder Marian Hussein, som skal lede arbeids- og sosial­ko­mi­teen i Stortinget.

Politikk

Vestre varsler ny fire­års­plan for Ap-re­gje­ringen