Mannen som for­svant

Bortført: Den norske statsborgeren og menneskerettighetsforkjemperen Ehsan Arjemandi (50) ble bortført i 2009 og var 12 år i pakistansk fangenskap. Bortført: Den norske statsborgeren og menneskerettighetsforkjemperen Ehsan Arjemandi (50) ble bortført i 2009 og var 12 år i pakistansk fangenskap.

7. august 2009 startet Ehsan Arjemandi den lange reisa fra Pakistan hjem til familien i Norge. Trebarnsfaren satte seg på en buss i byen Mand i den pakistanske delen av Balutsjistan. Målet var Karachi. Derfra skulle han ta flyet hjem. Han var bare tre timers kjøring fra målet, så ble bussen stoppet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Velferd

Arbeids­mi­nister Tonje Brenna (Ap) kaller Nav-sjef Hans Christian Holte inn til et krisemøte etter at flere Nav-kontorer stanset arbeids­tiltak.

Valg 2025

Kan bli stopp for politisk reklame på Facebook

Ytre høyre

Moskeen åpner dørene for ytre høyre