Nav

Kan miste jobben på grunn av Nav-anbud

Ansatte hos Blå Kors sitt Nav-tiltak synes det er krevende å hjelpe folk ut i jobb når de ikke veit hvor lenge de har jobb selv.

I FARTA: Tone Dahl-Westgaard og Javiera Vidar ruller falafler på kjøkkenet hos Blå Kors arbeidskompetanse. Maten sendes til bedrifter i Oslo. I FARTA: Tone Dahl-Westgaard og Javiera Vidar ruller falafler på kjøkkenet hos Blå Kors arbeidskompetanse. Maten sendes til bedrifter i Oslo.

Najmuddin Ahmadi og Raifeh Albahleh jobber med avklaring av minoritetsspråklige hos Blå Kors arbeidskompetanse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adopsjon

Regje­ringens grans­kings­utvalg fant ulovlige og uetiske forhold i norsk utenlands­adop­sjon, men vil ikke avvikle ordningen. Det skuffer Sofie C. Valoyes Flores, som ble adoptert fra Colombia.

Arbeidsliv

Stadig flere syk­meldinger bestrides: – Går hardest utover de mest sår­bare

Adopsjon

Grans­kings­ut­valget for adopsjons­saker legger fram sin rapport i dag. Da Sverige la fram en liknende rapport i fjor, anbefalte den avvikling av all utenlands­adop­sjon.