Kunst

Kunstnere ut mot Meta

Norske kunstnere er opprørt over at Meta vil bruke innhold fra sosiale medier til opptrening av KI. Maria Brinch tror mange vil forlate plattformen.

KRITISK: Maria Brinch er en av flere kunstnere som reagerer på Metas nye regelverk. Med de nye reglene blir det mulig for teknologigiganten å bruke innhold publisert på deres plattformer til opptrening av kunstig intelligens. Foto: Anniken C. MohrKRITISK: Maria Brinch er en av flere kunstnere som reagerer på Metas nye regelverk. Med de nye reglene blir det mulig for teknologigiganten å bruke innhold publisert på deres plattformer til opptrening av kunstig intelligens. Foto: Anniken C. Mohr

«Det er et forventet ran på åpen gate», skriver Maria Brinch i en e-post.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kommentar

Det beste fra kunståret

Klassekampens kunstkritikere trekker fram høydepunktene fra året som har gått.

Kommentar

Jul i dokkestua

Bjarne Melgaards julevindu bærer hans umiskjennelige signatur.

Kunst

Uendelig vold

«In Violent Silence Horror is Born» er ­på en måte en skrekkfilm, bare rensket for konvensjoner, narrativ og faktiske arketyper.