Kriminalitet

– Folk ringer ikke politiet

Politiet skal prioritere bydelene øst i Oslo. Men selve befolkningen får for lav prioritet, mener bydelsordførerne i Gamle Oslo, Stovner og Søndre Nordstrand.

PÅ ÅSTEDET: Beirut Kebab i Smalgangen på Grønland i Oslo har dekket skytehullet fra helgas skyting med gråpapir. Leder i bydelsutvalget i Gamle Oslo Agnes Nærland Viljugrein (Ap) ble skremt av episoden. PÅ ÅSTEDET: Beirut Kebab i Smalgangen på Grønland i Oslo har dekket skytehullet fra helgas skyting med gråpapir. Leder i bydelsutvalget i Gamle Oslo Agnes Nærland Viljugrein (Ap) ble skremt av episoden.

– Skyteepisoden på Beirut gjorde at jeg følte meg utrygg, sier politisk leder av bydel Gamle Oslo Agnes Nærland Viljugrein (Ap).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Private tjener godt på å utrede ADHD og autisme

Barnevern

Når barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) sier at insti­tu­sjonsbarn har gode muligheter til å varsle, har hun mis­for­stått, mener «Alex».

Politikk

To tidligere ledere av Samepo­litisk råd i SV melder seg ut av partiet. Tre styre­med­lemmer og en vara i rådet vil ikke ta gjenvalg.