Nord-noreg

Nordlending ber om hjelp frå sør

Folk skjønar ikkje kor dramatisk situasjonen i Nord-Noreg er, seier Sp-politikar frå Finnmark. SV ønskjer ein overordna plan for landsdelen.

Utpost: Geir Adelsten Iversen sit på Stortinget for Senterpartiet, men har ikkje greidd å vinne gjennom med sitt syn då regjeringa inngjekk forlik om kvotemeldinga. Han etterlyser drahjelp frå resten av landet for å redde Nord-Noreg. Utpost: Geir Adelsten Iversen sit på Stortinget for Senterpartiet, men har ikkje greidd å vinne gjennom med sitt syn då regjeringa inngjekk forlik om kvotemeldinga. Han etterlyser drahjelp frå resten av landet for å redde Nord-Noreg.

– Går du rundt i Oslo, er det alltid noko som vert bygd, arbeid med kloakk eller vegar. Det går trikkar og bussar heile tida, men i nord går det kanskje ein buss innimellom, seier Geir Adelsten Iversen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Ofrene for Nederlands trygde­skan­dale fikk en egen ordning for opp­reis­ning. I Norge har ofre måttet ta staten til retten – og tapt.

Kriminalitet

Utlovet dusør for å navngi ungdommer

Finnmark

Hensyn til reindrift og natur gjør at det tar dobbelt så lang tid å bygge kraftlinje i Finnmark som ellers i landet.