Bøker

Bruker kunstig Hamsun-stemme

Et høyreradikalt forlag skal la kunstig intelligens gjenskape Knut Hamsuns stemme i ny lydbok. Eksperter tviler på at det er lovlig.

LESER SELV? Legatum Publishings kommende lydbok «Hunger» er innlest av kunstig intelligens som etterlikner Knut Hamsuns stemme. Men faller en stemme i det fri? Foto: NasjonalbiblioteketLESER SELV? Legatum Publishings kommende lydbok «Hunger» er innlest av kunstig intelligens som etterlikner Knut Hamsuns stemme. Men faller en stemme i det fri? Foto: Nasjonalbiblioteket

– Folk gleder seg til å høre de historiske stemmene lese sine egne bøker, sier Tore Rasmussen, forlegger i det norske høyreradikale forlaget Legatum Publishing.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Musikk

Den britiske stats­ministeren går ut mot Øya-aktuelle artister. Det advarer jurist mot

Kulturtirsdag

Gjennom fire tiår har Mette Lilletvedt vevd bilder i det stille i landets periferi. I sommer stiger livsverket frem i Kris­tian­sand Kunsthall.

Medier

Mediene tapte 332 millioner kroner i annonse­inn­tekter i fjor. Nå ber fagfor­enings­leder Steffen Handal om en ny medie­po­litisk kurs.