Politikk

Unge ønsker kulturkort

Bare tre av elleve fylker har en ordning med kulturkort for unge. I Innlandet er kortet en stor suksess.

Ut i kulturen: Maja Pedersen (18), Live Hodne Titlestad (17) og Synne Hellesylt Ellingsen (18) går i tredjeklasse på Oslo katedralskole. De synes prisene på kino og konserter kan være høye, og lar seg inspirere av Innlandets ordning med et felles kulturkort for ungdom. Foto: Rikke Løe HovdalUt i kulturen: Maja Pedersen (18), Live Hodne Titlestad (17) og Synne Hellesylt Ellingsen (18) går i tredjeklasse på Oslo katedralskole. De synes prisene på kino og konserter kan være høye, og lar seg inspirere av Innlandets ordning med et felles kulturkort for ungdom. Foto: Rikke Løe Hovdal

– Jeg er kjempeglad i å gå på konserter, sier Synne Hellesylt Ellingsen (18).

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

På tampen

Kva er verst for NRKs truverd: å krevja ute­sten­ging av Israel eller å lata som at Eurovision eksisterer i «drøm og fantasier»?

Historie

Nesten alle filmene om okku­pa­sjonstida har kommet de siste 25 årene.

Historie

Arne sang «Ja, vi elsker» for første gang. Bjarne ventet på at faren skulle komme hjem. I dag er det 80 år siden freden kom til Norge.