IntervjuMenneskerettigheter

Ber Norge ta kampen mot sexkjøp

Taina Bien-Aimé jobber mot internasjonal sexhandel. Hun savner en tydeligere stemme fra Norge i internasjonale fora.

I OSLO: Taina Bien-Aimé fra Coalition Against Trafficking in Women mener etterspørsel etter kjøp av sex er drivkraften bak internasjonal handel med kvinner og barn. I OSLO: Taina Bien-Aimé fra Coalition Against Trafficking in Women mener etterspørsel etter kjøp av sex er drivkraften bak internasjonal handel med kvinner og barn.

– Fra vårt perspektiv er kampen mot prostitusjon en kulturkamp. I den internasjonale debatten skulle vi ønske at Norge var tydeligere på å argumentere for lover mot kjøp av seksuelle tjenester, sier Taina Bien-Aimé.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Forføres Bernie Sanders av sci-fi-eventyret til Sam Altman?

Europa

Alternativ for Tysklands valg­suk­sess i helga røper en dyp splittelse blant Europas ytre høyre-partier.

Reportasje

De siste dagene har frontlinja rundt det omstridte høyde­draget Ali al-Taher i Sør-Libanon rykket nærmere. Mange som hadde vendt tilbake hit, flykter nå på nytt.