Bøker

Håper på gull og grønne skoger

Fra seks til 246 millioner kroner på fire år: Boldbooks budsjetterer med ekstrem vekst.

Tror på førtidobling: Boldbooks-gründerne Kristin Over-Rein og Heidi Midtun Larsen i skogen på Romsås i Oslo. De sammenlikner seg med store plattformselskaper som Facebook, Spotify og Airbnb. Tror på førtidobling: Boldbooks-gründerne Kristin Over-Rein og Heidi Midtun Larsen i skogen på Romsås i Oslo. De sammenlikner seg med store plattformselskaper som Facebook, Spotify og Airbnb.

Til dem som måtte mene at tradisjonell forlagsvirksomhet har utspilt sin rolle, tilbyr selskapet Boldbooks et fristende alternativ. «Bokbransjens Airbnb», liker gründer og daglig leder Kristin Over-Rein å kalle selskapet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Tiden Forlag har tatt i bruk kunstig intel­ligens i det redak­sjo­nelle arbeidet. – Jeg er positivt overrasket over presi­sjonen, sier forlags­re­daktør Mattis Øybø

Kommentar

Uhyre i politikken og uhyre på lerretet.

Kommentar

En følsom oppsetning av Michel Houelle­becqs «Sero­tonin» var blant høyde­punk­tene på årets Theater­treffen – det tyske teaters elite­fes­tival.