Medier

Bare svensker i kommen­ta­tor­boksen

NRKs dekning av svømme-VM var innkjøpt fra SVT. Eksperter spår flere liknende samarbeid i framtida.

I FARTA: Sarah Sjöström satte verdensrekord i semifinalen på 50 meter fri i svømme-VM i Japan 29. juli – til stor jubel fra de svenske kommentatorene. Foto: Eugene Hoshiko, AFP/NTBI FARTA: Sarah Sjöström satte verdensrekord i semifinalen på 50 meter fri i svømme-VM i Japan 29. juli – til stor jubel fra de svenske kommentatorene. Foto: Eugene Hoshiko, AFP/NTB

Verdensmesterskapet i svømming ble rundet av søndag. Siden 23. juli har svømmere konkurrert i ulike øvelser i bassengene i Fukuoka i Japan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Essay

Etter at han tømte moras hus i Wisconsin, fant John Erik Riley en ikke-framkalt filmrull. Det ble starten på en reise gjennom flere mørklagte rom.

Natur

Villrein, klima­end­ringer og hytte­ut­bygging truer påske­ski­turen. Vi spurte Stein P. Aasheim til råds.

Design

Lang­sla­gets VM-drakter slaktes og hylles for sitt viking-preg. Men fotball­his­to­rien viser at Norge langt fra er aleine om å spille på nasjonale symboler.