Havvind

Legg havvindplan på bordet

SV har fått regjeringa med på å elektrifisere meir av sokkelen med havvind.

På bordet: Regjeringspartia og SV la i går fram revidert nasjonalbudsjett. Kari Elisabeth Kaski (SV), Eigil Knutsen (Ap) og Geir Pollestad (Sp) seier dei held fram med havvindplanane. På bordet: Regjeringspartia og SV la i går fram revidert nasjonalbudsjett. Kari Elisabeth Kaski (SV), Eigil Knutsen (Ap) og Geir Pollestad (Sp) seier dei held fram med havvindplanane.

Det har vorte varsla at satsinga på havvind vert stadig dyrare. Dermed er det usikkerheit knytt til om den planlagde elektrifiseringa av norsk sokkel må skje ved å kople oljeplattformane på straumnettet på land i staden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Oljefondet

Norges Bank, og kanskje også Nicolai Tangen, kan holdes straffe­retts­lig ansvarlig for Olje­fon­dets Israel-in­ves­te­ringer, ifølge jusspro­fessor Terje Einarsen.

Valg 2025

Kirsti Bergstø ber Rødt og MDG om å stille seg bak SVs ultimatum mot Jonas Gahr Støre – men får blankt nei til svar.

Miljø

Indu­stri­til­lits­valgte og unge miljø­aktivister krever at poli­ti­kerne tar grønn omstilling på alvor. Vi trenger politikere som tør å satse på havvind, sier til­lits­valgt i Aker Ståle Johansen.