Økonomi

Ut mot skatteflukt

Trugsmålet mot økonomien er ikkje omfordeling av rikdom, men dei som vil halde rikdomen for seg sjølv, seier Thomas Piketty.

Ulikskap: Den franske samfunns­økonomen Thomas Piketty er mest kjent for forskinga si på korleis fordelinga av inntekt og formue har utvikla seg over tid. I går møtte han professorar og studentar på Noreg handelshøgskule i Bergen. Ulikskap: Den franske samfunns­økonomen Thomas Piketty er mest kjent for forskinga si på korleis fordelinga av inntekt og formue har utvikla seg over tid. I går møtte han professorar og studentar på Noreg handelshøgskule i Bergen.

Den kjende franske økonomen ber Noreg og andre land innføre skattereglar som hindrar at rike personar kan flytte ut for å unndra seg skatt.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Kraft

Industri­tillitsvalgte i Felles­for­bundet vil stramme opp LOs kraft­po­li­tikk, men møter motstand fra tillits­valgte i andre industri­forbund.

Skatt

Lavere for­mues­skatt er dårlige nyheter for kvinner, ifølge Kilden kjønns­forsk­ning.

Lo

LOs neste leiar Kine Asper Vistnes vil hjelpa Raudt over sperre­gren­sa. Ap-topp vil ha eit tettare samarbeid med partia på venstre­sida.