Utvikling

– Et angrep på vår regjering

Det helstatlige utviklingsfondet Norfund har saksøkt regjeringen i Honduras. «En fiendtlig handling», sier energiminister Erick Tejada.

NYE STRØMNINGER: Energiminister Erick Tejada leder arbeidet med en omfattende reform av energisektoren i Honduras. Fernando DestephenNYE STRØMNINGER: Energiminister Erick Tejada leder arbeidet med en omfattende reform av energisektoren i Honduras. Fernando Destephen

Det norske, statlige investeringsfondet Norfund har gått til søksmål mot styresmaktene i Honduras, slik Klassekampen har belyst i flere saker.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Sosiale medier

Går alt etter planen, blir barn i 2012-kullet de første som får et forbud mot sosiale medier fram til året de fyller 16 år.

Regjeringskvartalet

Regje­rings­kvar­talet har kosta over 50 milliardar kroner. Ei veke etter opninga slår UD-tilsette alarm

Kvinnehelse

Flertallet på Stortinget vil at regje­ringen skal se på hvordan kvinner i overgangs­al­deren kan få hormon­behandling på blå resept.