Helse

Sykehusene har 7500 ledere

Lege og tillitsvalgt Erik Høiskar ved Oslo universitetssykehus føler han tidvis er midt i en tåkeheim, der de på toppen ikke vet hva som foregår i førstelinja – og omvendt.

LANG LINJE: Overlege og tillitsvalgt ved Oslo universitetssykehus Erik Høiskar er kritisk til de mange ledelsesnivåene ved sykehuset. Foto: Fartein RudjordLANG LINJE: Overlege og tillitsvalgt ved Oslo universitetssykehus Erik Høiskar er kritisk til de mange ledelsesnivåene ved sykehuset. Foto: Fartein Rudjord

Andelen ansatte i administrasjon og ledelse ved sykehusene har vokst mer enn antall ansatte i sektoren generelt. Det kommer fram i Sykehusutvalgets rapport.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Israel og palestina

Kari og Mariam Kvernberg Dajani svarte med en kritisk rapport etter et lærer­se­minar. HL-senteret satte jurister til å se på rapporten.

Bistand

Utvik­lings­mi­nister Åsmund Aukrust (Ap) mener det vil være i USAs egenin­ter­esse å ikke økse bistanden som gis via USAID.

Teknologi

Forbru­kar­rådet opnar for at det offentlege sjølv må utvikla ikkje-kom­mer­si­elle digitale verktøy til Skule-Norge.