Helse

Sykehusene har 7500 ledere

Lege og tillitsvalgt Erik Høiskar ved Oslo universitetssykehus føler han tidvis er midt i en tåkeheim, der de på toppen ikke vet hva som foregår i førstelinja – og omvendt.

LANG LINJE: Overlege og tillitsvalgt ved Oslo universitetssykehus Erik Høiskar er kritisk til de mange ledelsesnivåene ved sykehuset. Foto: Fartein RudjordLANG LINJE: Overlege og tillitsvalgt ved Oslo universitetssykehus Erik Høiskar er kritisk til de mange ledelsesnivåene ved sykehuset. Foto: Fartein Rudjord

Andelen ansatte i administrasjon og ledelse ved sykehusene har vokst mer enn antall ansatte i sektoren generelt. Det kommer fram i Sykehusutvalgets rapport.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Forsvaret

Ameri­kanske og russiske atomubåter driver katt og mus-lek utenfor Norske­kys­ten, ifølge forsvars­sjefen

Helse

Rus­in­sti­tu­sjoner får stadig dårligere økonomi etter langvarig anbudsrot

Sjøfugl

Rødnebb­terna flyr 84.000 kilometer i året for å overleve klima­end­rin­gene. Nå vil forskere grave dypere i fuglens over­­levelsestaktikk.