Likestilling

Fra løpesedler til lovforbud

Tana-ordfører Helga Pedersen (Ap) mener at å oppheve forbudet mot sexkjøp er et rart signal å sende.

For forbud: Ordfører Helga Pedersen (Ap) sier at prostitusjonen på 1990-tallet var en stor belastning for Tana kommune. For forbud: Ordfører Helga Pedersen (Ap) sier at prostitusjonen på 1990-tallet var en stor belastning for Tana kommune.

På 1990-tallet var Helga Pedersen en av dem som delte ut løpesedler i kampen mot prostitusjon. En av parolene var å forby kjøp av sex. Pedersen var aktiv i Tana og Finnmark AUF da prostitusjonen i hjemkommunen bredte seg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Integrering

Barnehijab bidrar til fremmed­gjø­ring, sier Erlend Wiborg. For tredje gang fremmer Frp forbud mot bruken.

Økonomi

Sps Trygve Slagsvold Vedum anklager be­slut­nings­ta­kere i Oslo for ikke å skjønne hvor hardt bensin­sjokket treffer distrik­tene.

Iran-krigen

Abdullah Alsabeehg (Ap) kritiserer parti­ka­merat og stortings­president Masud Ghara­hk­hani for å heie fram USAs krig mot Iran.