Valg 2025

Vinden har snudd for SV

På Klassekampens nye måling får SV 8,9 prosent og er dermed større enn både Sp og Rødt.

KAKE: SV-leder Kirsti Bergstø har god grunn til å smile. Klassekampens siste måling viser at SV er det nest største partiet på rødgrønn side. Foto: Christopher OlssønKAKE: SV-leder Kirsti Bergstø har god grunn til å smile. Klassekampens siste måling viser at SV er det nest største partiet på rødgrønn side. Foto: Christopher Olssøn

Nå går det oppover for SV. Klassekampen og Nationens meningsmåling viser at ­partiet er større enn både Rødt og Senterpartiet, og dermed det nest største partiet på venstresida etter Arbeiderpartiet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Fiskeri­mi­nis­teren lar bransjen styre skuta

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.