Tror det blir trangt

I Hurdalsplattformen lovte regjeringen å styrke kunstnerøkonomien:

BEKYMRET: For folk flest er prisveksten vanvittig, og for forfattere står det enda dårligere til, sier Heidi Marie Kriznik i Forfatterforeningen. Hun frykter at realnedgangen i bevilgningen til Kulturfondet vil ramme forfattere hardt. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. MohrBEKYMRET: For folk flest er prisveksten vanvittig, og for forfattere står det enda dårligere til, sier Heidi Marie Kriznik i Forfatterforeningen. Hun frykter at realnedgangen i bevilgningen til Kulturfondet vil ramme forfattere hardt. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr

«Ein kultur å leve av og for» lød tittelen på kulturkapittelet i Hurdalsplattformen. Styrking av kunstnernes økonomi og arbeidsvilkår var blant regjeringens lovnader.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Sommerlektyre

Anne Sverdrup-­Thygesons «skal lese»-liste strekker seg langt inn i høsten.

Sosiale medier

Zuckerberg satser på tipping: – Stort skade­po­ten­sial

Ny norsk sangbok

Oslo-Biskop Sunniva Gylver nominerer «Sint» av Hilja. – Låta er en opp­ford­ring til alle som har funnet seg i litt for mye.