Medier

Slik blir nyhetene yngre

Når NRK skal nå de unge, er Snapchat, psykisk helse og Charter-Svein vs. Lothepus noen av ingrediensene:

BAK NYHETENE: NRKs ung-redaksjon jobber daglig med å formidle nyheter til unge. Målgruppa er en person på 17-år. Her spiller programleder og redaksjonsleder i NRKs ung-redaksjon Bahare Viken (t.v.) og videojournalist Stina Haugen inn en video om kjærlighetssorg til en spesialsending om psykisk helse. Aleksandra Hanna PestkaBAK NYHETENE: NRKs ung-redaksjon jobber daglig med å formidle nyheter til unge. Målgruppa er en person på 17-år. Her spiller programleder og redaksjonsleder i NRKs ung-redaksjon Bahare Viken (t.v.) og videojournalist Stina Haugen inn en video om kjærlighetssorg til en spesialsending om psykisk helse. Aleksandra Hanna Pestka

– Vi vil få unge til å forstå at NRK er noe mer enn lineær-tv og Dagsrevyen, sier Bahare Viken.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kultur

Folk ønsker at teatre og museer skal formidle norsk kulturarv. Natio­nal­theatret leverer allerede på bestil­lingen, mener teatersjef Kristian Seltun.

Kunst

Utøykaia endte opp med en prislapp på nesten 700 millioner. Det nye minne­ste­det for 25. juni-­terroren skal bare koste fem millioner kroner.

Akademia

Ja til samarbeid med Kina, men ikke for enhver pris, sier Mette Halskov Hansen