Medier

Slik blir nyhetene yngre

Når NRK skal nå de unge, er Snapchat, psykisk helse og Charter-Svein vs. Lothepus noen av ingrediensene:

BAK NYHETENE: NRKs ung-redaksjon jobber daglig med å formidle nyheter til unge. Målgruppa er en person på 17-år. Her spiller programleder og redaksjonsleder i NRKs ung-redaksjon Bahare Viken (t.v.) og videojournalist Stina Haugen inn en video om kjærlighetssorg til en spesialsending om psykisk helse. Aleksandra Hanna PestkaBAK NYHETENE: NRKs ung-redaksjon jobber daglig med å formidle nyheter til unge. Målgruppa er en person på 17-år. Her spiller programleder og redaksjonsleder i NRKs ung-redaksjon Bahare Viken (t.v.) og videojournalist Stina Haugen inn en video om kjærlighetssorg til en spesialsending om psykisk helse. Aleksandra Hanna Pestka

– Vi vil få unge til å forstå at NRK er noe mer enn lineær-tv og Dagsrevyen, sier Bahare Viken.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

Kommentar

Filmfes­ti­valen i Cannes rullar ut løparen, og igjen er Joachim Trier i hovud­kon­kur­ransen.

Kulturtirsdag

100 år etter at Ian Hamilton Finlay ble født, står Skottlands viktigste kunstverk igjen etter ham: hagen Little Sparta, med sine ord, skulpturer og stemninger.

Bøker

Omset­ningen av engelsk­språk­lige bøker er i kraftig vekst. Ark vil offent­lig­gjøre salgs­tal­lene, mens Norli sier nei.